Montesquieu Institute: from science to society

S.A.M. (Sigrid) Kaag MA, MPhil

foto S.A.M. (Sigrid) Kaag MA, MPhil
vergrootglas
bron: D66
Source: Parlement.com.

Sigrid Kaag (1961) is sinds 26 oktober 2017 namens D66 minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking in het kabinet-Rutte III. Bij de Tweede Kamerverkiezingen 2021 was zij lijsttrekker van D66 en sinds 18 maart 2021 is zij fractievoorzitter. Zij was diplomate bij de VN. Sinds januari 2015 was zij VN-coördinator in Libanon en daarvoor onder meer betrokken bij de VN-missie ter vernietiging van chemische wapens in Syrië. Eerder werkte zij onder andere bij de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen en bij UNICEF. Mevrouw Kaag begon haar loopbaan bij Shell en het ministerie van Buitenlandse Zaken. Mevrouw Kaag is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van D66.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, minister, politiek leider

1.

First names

Sigrid Agnes Maria (Sigrid)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rijswijk (Z.H.), 2 November 1961

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • hoofd gezamenlijke VN-/OPCW-missie ter vernietiging van chemische wapens in Syrië, from October 2013 until 1 October 2014
  • speciaal VN-coördinator voor Libanon (UNSCOL), from 17 January 2015 until October 2017
  • minister zonder portefeuille, minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, from 26 October 2017
  • minister van Buitenlandse Zaken ad interim, from 13 February 2018 until 7 March 2018 (na het aftreden van minister Zijlstra)
  • fractievoorzitter D66 Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 18 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

Responsibilities as minister
  • Is als minister belast met internationale handel, ontwikkelingssamenwerking en internationaal milieu- en klimaatbeleid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

Policy-making activities as minister (2/7)
  • Bracht in 2018 een bezoek aan een opvangkamp voor uit Myanmar (Birma) gevluchte Rohingya's in Bangladeseh
  • Organiseerde in 2019 in Amsterdam de tweedaagse Internationale Conferentie over Gezondheidszorg en Psychosociale Steun (MHPSS)

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Versloeg in 2020 de relatief onbekende Ton Visser bij de lijsttrekkersverkiezing voor D66. Zij kreeg 95,7 procent, tegen 3,1 procent voor Visser.

Private life (3/5)
  • Zij spreekt zes talen, waaronder Spaans en Arabisch
  • Zij woonde onder andere in Genève, Amman (Jordanië), New York en Beiroet (Libanon)
  • Haar echtgenoot is tandarts en voormalig ambassadeur van Palestina in Zwitserland

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.