Montesquieu Institute: from science to society

Jhr. M.R.H.M. (Maurits) von Martels

foto Jhr. M.R.H.M. (Maurits) von Martels
vergrootglas
bron: Website CDA.nl
Source: Parlement.com.

Maurits von Martels (1960) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Hij is eigenaar van een melkveehouderij en was wethouder en locoburgemeester van de gemeente Dalfsen. De heer von Martels is woordvoerder glastuinbouw, gewasbescherming, natuur, visserij, milieu, externe veiligheid, circulaire economie, vrijetijdseconomie, sport, biotechnologie, dierenproeven, milieu, externe veiligheid biobrandstoffen en nucleaire veiligheid.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Maurits Rolof Hubertus Marie (Maurits)

2.

Personal data

Place and date of birth
Dalfsen, 10 November 1960

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Dalfsen, from 27 March 2014 until 19 May 2014
  • wethouder (van welzijn, jeugdbeleid, sport, cultuur, recreatie, toerisme, onderwijs, volksgezondheid en kernenbeleid) en locoburgemeester van Dalfsen, from 19 May 2014 until 18 April 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Previous
  • lid commissie onderwijs, cultuur en sport, VNG

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

Private life
  • De familie kwam oorspronkelijk uit Duitsland en werd in 1721 in de Duitse rijksadelstand verheven. In 1964 werd de familie in de Nederlandse adelstand opgenomen.
  • Zijn echtgenote is fysiotherapeut

Campaign trail
  • Werd in 2017 met 21.510 voorkeurstemmen gekozen

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until January 25, 2020.