Montesquieu Institute: from science to society

Drs. P.H.M. (Paul) Smeulders

foto Drs. P.H.M. (Paul) Smeulders
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Paul Smeulders (1987) is sinds 6 juni 2018 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks. Hij was daarvoor wethouder financiën, duurzaamheid en grondzaken van Helmond en was daarnaast in deeltijd actief als adviseur public affairs bij Natuurmonumenten. Eerder was hij burgerraadslid in Helmond en Statenlid in Noord-Brabant. Als Kamerlid houdt hij zich bezig met pensioenen, arbeidsmarkt en inkomen, wonen en ruimtelijke ordening.

GroenLinks
in de periode 2018-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Paul Henricus Maria (Paul)

2.

Personal data

Place and date of birth
Helmond, 15 July 1987

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • adviseur public affairs, Natuurmonumenten, from April 2011 until June 2018 (sinds 2014 deeltijdfunctie)
  • wethouder (van financiën, duurzaamheid en grondzaken) van Helmond, from 6 May 2014 until 6 June 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 6 June 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/8)
  • lid bestuurlijke klankbordgroep "Gebouwde Omgeving", VNG (als wethouder)
  • lid "Leaders for Nature committee", IUCN NL, from June 2013 until May 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/6)
  • Bracht in 2019 de initiatiefnota over de marktwerking uit de huursector (35.178)
  • Bracht in 2019 samen met zijn fractiegenoten Corinne Ellemeet, Lisa Westerveld en Kathalijne Buitenweg de initiatiefnota uit 'Samen de baas: een pleidooi voor meer zeggenschap in de zorg, in het onderwijs en bij de politie' (35.240)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Zijn broer Stijn is fractievoorzitter van de PvdA in Provinciale Staten van Noord-Brabant

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March 15, 2017.