Montesquieu Institute: from science to society

Mr. R. (Rens) Raemakers

foto Mr. R. (Rens) Raemakers
vergrootglas
bron: D66
Source: Parlement.com.

Rens Raemakers (1991) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Vanaf januari tot mei 2020 was hij tijdelijk op non-actief en werd hij vervangen. Hij werkte bij een managing adviesbureau en was fractievoorzitter van D66 in de raad van de gemeente Leudal. Voorts was hij secretaris van D66 in Limburg. De heer Raemakers houdt zich als Kamerlid bezig met jeugdzorg, jeugdcriminaliteit, Participatiewet, armoede- en schuldenbeleid en medische zorg.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Rens (Rens)

2.

Personal data

Place and date of birth
Neer (Lb.), 27 March 1991

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Leudal, from 27 March 2014 until 23 March 2017
  • juridisch medewerker gemeente Brunssum, from June 2016 until January 2017 (gedetacheerd via Maandag Maastricht)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 14 January 2020
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 13 May 2020

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • trainer/coach voetbalteam RKSVN (Rooms-Katholieke Sportvereniging Neer), from August 2016

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Maakte zich sterk voor een kindervragenuur in de Tweede Kamer. Het eerste werd op 20 november 2018 gehouden.
  • Diende in 2018 een initiatiefwetsvoorstel in over de keuze van ouders bij kinderopvang tussen kindercentra die wel of niet kinderen toelaten die niet deelnemen aan het rijksvaccinatieprogramma (35.049)

9.

Miscellaneous

Private life
Kreeg op 18-jarige leeftijd kanker, waarvan hij genas

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March  6, 2020.