Montesquieu Institute: from science to society

Drs. J.A.M.J. (Joba) van den Berg

foto Drs. J.A.M.J. (Joba) van den Berg
vergrootglas
bron: Website CDA.nl
Source: Parlement.com.

Joba van den Berg (1958) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Zij was sinds 2008 directeur sociale zaken bij Bouwend Nederland en daarvoor onder meer werkzaam in personeelsfuncties bij Unilever en advocatenkantoor NautaDutilh. Mevrouw Van den Berg woont in Goes. Zij houdt zich als Kamerlid bezig met volksgezondheid (medische zorg, incl. GGZ), gehandicaptenbeleid, telecom, post en bescherming bedrijven.

.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Jacoba Antonia Maria Joanna (Joba)

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 21 August 1958

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 1976

4.

Main functions and occupations

  • directeur industrial and employee relations, Unilever Nederland Holdings BV te Rotterdam, from January 2001 until 1 October 2008
  • directeur sociale zaken en ledenservice, Bouwend Nederland, from 1 October 2008 until March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • mede-eigenaar HBerg Advies B.V., from 6 November 2015

Previous
  • lid bestuur NVvA (Nederlandse Vereniging van Arbeidsverhoudingen), from January 2002 until July 2006
  • lid bestuur "Vrienden van Cobbenhagen", from June 2012 until September 2017

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2019 een initiatiefnota uit over Zorg in de regio (35.138)
  • Bracht in 2020 samen met Léonie Sazias (50PLUS) en Hayke Veldman (VVD) een initiatiefnota uit over urgentie invoering uitgebreid persoonlijk profiel (bestrijding kanker) (35.383)

9.

Miscellaneous

Private life
Haar vader was gemeentesecretaris van Vianen (ZH/Utr.)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March 13, 2020.