Montesquieu Institute: from science to society

Drs. L.A. (Leendert) de Lange

foto Drs. L.A. (Leendert) de Lange
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Leendert de Lange (1972) was van 31 oktober 2017 tot 3 juli 2019 Tweede Kamerlid voor de VVD. Eerder was hij dat van 31 maart 2015 tot 23 maart 2017. De heer De Lange was wethouder in Noordwijk en Wassenaar en adviseur bij Dietz Strategie & Communicatie. Eerder werkte hij bij het Openbaar Ministerie en was hij lobbyist voor de gemeente Den Haag. In de periode 1999-2006 was de heer De Lange gemeenteraadslid in Leiden. In de Tweede Kamer was hij woordvoerder arbeidsmarktbeleid in de zorg, zorgberoepen, geestelijke gezondheid, maatschappelijke opvang, alsmede armoedebeleid en schuldhulpverlening. Hij is vanaf 18 juli 2019 burgemeester van Wassenaar.

VVD
in de periode 2015-2019: lid Tweede Kamer

1.

First names

Leendert Arent-Willem (Leendert)

2.

Personal data

Place and date of birth
Wassenaar, 13 November 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1992

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2015 until 23 March 2017
  • eigenaar Leendert Luistert Advies, from April 2017 (sinds 31 oktober 2017 op non-actief)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 October 2017 until 3 July 2019
  • burgemeester van Wassenaar, from 18 July 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter KNBRD (Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen), from July 2019

Previous (2/10)
  • lid Provinciaal Verkeers- en Vervoersberaad (provincie Zuid-Holland)
  • lid bestuur KNBRD (Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen), from 26 May 2018 until July 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Campaign trail
  • TK 2017: 42

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.