Montesquieu Institute: from science to society

Ir. R.M. (Raoul) Boucke

foto Ir. R.M. (Raoul) Boucke
vergrootglas
bron: Flickr / Sebastiaan ter Burg / CC BY 2.0
Source: Parlement.com.

Raoul Boucke (1975) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Hij was ambtenaar in Den Haag en Brussel op het gebied van luchtvaart en duurzaamheid. Hij werkte onder meer voor de Permanente Vertegenwoordiging van Nederland bij de EU en voor de Europese Commissie. Hij is woordvoerder klimaat en energie van de D66-fractie.

D66
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer, spreker MI-activiteit

1.

First name

Raoul (Raoul)

2.

Personal data

Place and date of birth
Paramaribo (Suriname), 1 November 1975

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • adviseur vervoersbeleid, Permanente Vertegenwoordiging bij de Europese Unie, from January 2017 until January 2020
  • hoofd afdeling duurzaamheid en verbinding, directoraat luchtvaart, ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, from January 2020 until March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.