Montesquieu Institute: from science to society

Drs. S.P.R.A. (Steven) van Weyenberg

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto Drs. S.P.R.A. (Steven) van Weyenberg
vergrootglas
bron: D66
Source: Parlement.com.

Steven van Weyenberg (1973) is sinds 18 januari 2022 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Eerder was hij lid van 20 september 2012 tot 3 september 2021. Van 10 augustus 2021 tot 10 januari 2022 was hij staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat in het demissionaire kabinet-Rutte III. Daarvoor was hij directeur Relatiebeheer, Uitvoeringsontwikkeling en Aansturing bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Eerder was hij veertien jaar werkzaam bij het ministerie van Economische Zaken, de laatste periode als directeur Europa. De heer Van Weyenberg is woordvoerder voor onder meer financiën en financiële markten. Sinds 2022 is hij vicefractievoorzitter.

D66
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer, staatssecretaris

1.

First names

Steven Peter Robert Albert (Steven)

2.

Personal data

Place and date of birth
Gent (België), 21 March 1973

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • directeur Relatiebeheer, Uitvoeringsontwikkeling en Aansturing, ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, from 11 October 2010 until September 2012
  • directeur Naleving, ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, from 2011 until 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 3 September 2021
  • staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, from 10 August 2021 until 10 January 2022
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 18 January 2022

Responsibilities as minister
  • Was als staatssecretaris verantwoordelijk voor: 1. Milieu (niet-Klimaat, o.a. geluidhinder, veiligheid en risico’s, gevaarlijke stoffen, biociden en gewasbescherming buiten landbouw, luchtkwaliteit, circulaire economie, verkeersemissies en brandstoffen), 2. Bodem, 3. Openbaar vervoer en spoor, 4. Fietsbeleid, 5. KNMI, 6. Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming en 7. Planbureau Leefomgeving

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • jurylid Gouden Pump Award, from 1 April 2019
  • Lid kascommissie Vereniging Hofstad Jeugdorkest, from 19 September 2020

Previous
  • lid jury Prinsjesfotoprijs 2014

Honorary positions
lid Comité van Aanbeveling Pensioenpoort, from 1 April 2014

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/6)
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over een stelsel zonder toeslagen (35.507)
  • Diende in 2021 samen met Paul Smeulders (GroenLinks) een initiatiefwetsvoorstel in over het recht op thuiswerk en een goede thuiswerkplek (35.714)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until January 23, 2020.