Montesquieu Institute: from science to society

Mr. F (Foort) van Oosten

foto Mr. F (Foort) van Oosten
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Foort van Oosten (1977) was van 20 september 2012 tot 20 februari 2019 VVD-Tweede Kamerlid. Hij was in 2011-2012 wethouder van Schiedam en daarvoor advocaat en voorzitter van de Rekenkamer in de gemeente Leiderdorp. De heer Van Oosten was als Kamerlid woordvoerder justitie (onder meer aanpak criminaliteit, strafrecht, justitieel jeugdbeleid, rechterlijke organisatie, rechtsbijstand, uitvoeringsketen), alsmede koninklijk huis. Sinds september 2018 was hij voorzitter van de vaste commissie voor Europese zaken.

VVD
in de periode 2012-2019: lid Tweede Kamer

1.

First name

Foort (Foort)

2.

Personal data

Place and date of birth
Dordrecht, 25 June 1977

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2002

4.

Main functions and occupations

  • wethouder (van financiën, vastgoed en grondzaken, herstructurering bedrijventerreinen, sport en recreatie en aanleg A4) van Schiedam, from 30 September 2011 until 20 September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 20 February 2019
  • burgemeester van Nissewaard, from 20 February 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond, from February 2019

Previous (2/5)
  • vicevoorzitter Raad van Toezicht Stichting Primo te Schiedam (primair openbaar onderwijs), from June 2017
  • formateur collegevorming gemeente Albrandswaard, April 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • voorzitter Contactgroep België (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 12 December 2017 until 20 February 2019
  • voorzitter vaste commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 26 September 2018 until 14 February 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Diende in 2015 samen met Magda Berndsen (D66) en Jeroen Recourt (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over herziening van het stelsel van partneralimentatie. Dit wetsvoorstel werd in 2019 aangenomen. (34.231)
  • Diende in 2018 samen met Attje Kuiken (PvdA), Madeleine van Toorenburg (CDA), Stieneke van der Graaf (CU) en Kees van der Staaij (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in over een wettelijk bestuurlijk verbod op organisaties die een cultuur van wetteloosheid creëren, bevorderen of in stand houden (35.079)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.