Montesquieu Institute: from science to society

J.J.C. (Jeroen) Sprenger

foto J.J.C. (Jeroen) Sprenger
vergrootglas

Jeroen Sprenger (1950) was directeur Voorlichting bij het ministerie van Financiën (1999-2008) en projectdirecteur Overheidscommunicatie Nieuwe Stijl (ONS, 2008-2010). Mede op basis van zijn ervaringen schreef hij in 2016 een studie over de communicatie van de rijksoverheid ‘De moeizame slag om het publiek vertrouwen’. Daarin besteedt hij aandacht aan de ontwikkeling van de overheidscommunicatie tussen 1995 en 2010. Voor zijn overstap naar de rijksoverheid werkte Sprenger bij de FNV (1976-1999).

in de periode 2016: spreker MI-activiteit

1.

First name

(Jeroen)

2.

Main functions and occupations

  • medewerker scholing en vorming, Bouw en Houtbond FNV, from October 1976 until May 1983
  • medewerker ledenwerving, Bouw en Houtbond FNV, from May 1983 until May 1986
  • hoofd in- en externe betrekkingen, Bouw en Houtbond FNV, from May 1986 until December 1992
  • eerste voorlichter, FNV, from January 1993 until May 1999
  • directeur voorlichting en communicatie, Ministerie van Financiën, from May 1999 until November 2008
  • directeur project Overheidscommunicatie Nieuwe Stijl, Ministerie van Algemene Zaken, from November 2008 until January 2011
  • projectmanager, Ministerie van Financiën, from 2011 until 2011
  • projectmanager interdepartmentale aanpak Webrichtlijnen, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, from January 2012

3.

Party political functions

Previous
  • voorzitter PvdA Amsterdam Zuidoost, from 1992 until 2000

4.

Other positions

Current
  • voorzitter Stichting Herstelling, from January 1999
  • voorzitter Stichting Kofi Annan School, from January 2011

Previous
  • lid Voorlichtingsraad, from May 1999 until January 2011
  • penningmeester Stichting Machiavelli, from January 2009 until May 2011

5.

Education

Academic education
  • Universiteit van Amsterdam, from 1968 until 1976
  • master industrial relations, London School of Economics and Political Science, from 1975 until 1976

6.

Miscellaneous

Membership of societies and associations
  • lid werkgroep Nederlandse Arbeidersbeweging
  • lid werkgroep Socialisme en Arbeidersbeweging, from 1972 until 1980
 

7.

Hofvijver bijdragen