Montesquieu Institute: from science to society

M. (Machiel) de Graaf

foto M. (Machiel) de Graaf
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Machiel de Graaf (1969) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV. Hij was van 7 juni 2011 tot 20 september 2012 Eerste Kamerlid en fractievoorzitter in de Eerste Kamer. De heer De Graaf is opgeleid als fysiotherapeut en is als zodanig vier jaar werkzaam geweest. Hij werkte negen jaar in de verslavingszorg en was ondernemer. In november 2010 werd hij beleidsmedewerker van de PVV-Tweede Kamerfractie. In 2010-2014 was de heer De Graaf raadslid in Den Haag en in 2011-2014 fractievoorzitter. In de Tweede Kamer houdt hij zich bezig met integratie en islam en Koninkrijksrelaties.

PVV
in de periode 2011-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First name

(Machiel)

2.

Personal data

Place and date of birth
Scheveningen (gem. 's-Gravenhage), 26 June 1969

3.

Party/Movement

Party/Parties
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Main functions and occupations

  • beleidsmedewerker PVV-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 15 November 2010 until September 2012
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, from 11 March 2010 until 27 March 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011 until 20 September 2012
  • fractievoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011 until 20 September 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Derived functions
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Immigratie en Asiel/JBZ-raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 21 June 2011 until 20 September 2012
  • lid tijdelijke commissie parlementair onderzoek Fyra (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 4 July 2013 until 19 December 2013

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Diende in 2017 samen met zijn fractiegenoten Sietse Fritsma en Geert Wilders een initiatiefwetsvoorstel in over administratieve detentie in het belang van de nationale veiligheid (34.747)
  • Diende in 2018 samen met zijn fractiegenoot Geert Wilders een initiatiefvoorstel in over een verbod van bepaalde islamitische uitingen (35.039)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Komt uit een Scheveningse vissersfamilie
  • Was als ondernemer betrokken bij een bedrijf dat verslaafden begeleidde bij afkicken

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.