Montesquieu Institute: from science to society

Prof.Dr. P. (Peter) Ester

foto Prof.Dr. P. (Peter) Ester
vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Peter Ester (1953) is sinds 7 juni 2011 Eerste Kamerlid voor de ChristenUnie. Hij is lector arbeidsmarktvraagstukken en innovatief ondernemerschap aan de Hogeschool Rotterdam. Eerder was hij onder meer hoogleraar sociologie in Tilburg, directeur van onderzoeksinstituten, gasthoogleraar in de VS en plaatsvervangend kroonlid van de SER. In de Eerste Kamer houdt hij zich bezig met economische zaken, landbouw, sociale zaken en werkgelegenheid, financiën, infrastructuur, milieu en Koninkrijksrelaties.

ChristenUnie
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer

1.

First name

Peter (Peter)

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 5 June 1953

3.

Party/Movement

Party/Parties
ChristenUnie

4.

Main functions and occupations

  • fellow en adjunct-professor, "VanRaalte Institute", Hope College te Holland (Michigan, VS), from March 2007 until April 2011
  • lector arbeidsmarktvraagstukken en innovatief ondernemerschap, Kenniscentrum Entrepreneurship & Business Innovation, Hogeschool Rotterdam, from January 2010
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/5)
  • fellow IAB (Institut für Arbeitsmarkt- und Berufschforschung) te Nürnberg, from 2012
  • lid bestuur Stichting International Christian University College, from 2014

Previous (2/16)
  • lid bestuur Stichting Caribbean Institute for Labor Studies
  • plaatsvervangend kroonlid SER (Sociaal-Economische Raad), from 15 May 2009 until September 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
vicevoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 16 June 2015

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.