Montesquieu Institute: from science to society

Drs. K. (Kees) Verhoeven

foto Drs. K. (Kees) Verhoeven
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Kees Verhoeven (1976) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Hij was directeur van de regio Amsterdam van MKB Nederland. Als Tweede Kamerlid houdt de heer Verhoeven zich vooral bezig met Europese zaken, digitalisering, inlichtingendiensten en privacy. Hij was in 2012-2013 voorzitter van de tijdelijke commissie huizenprijzen. De heer Verhoeven is sinds 2017 vicefractievoorzitter.

D66
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer, spreker MI-activiteit

1.

First name

Kees (Kees)

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 25 April 1976

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66), from 2007

4.

Main functions and occupations

  • secretaris Nationale Winkelraad, MKB Nederland, from August 2004 until August 2006
  • directeur MKB-Nederland, regio Amsterdam, from August 2006 until June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/11)
  • lid stuurgroep inburgering Amsterdam, ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, from 2009 until 2010
  • lid Ledenraad Amnesty International Nederland, from August 2010 until 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • rapporteur voor de Brexit (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from March 2017
  • ondervoorzitter Tijdelijke onderzoekscommissie Digitale toekomst (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 3 July 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/12)
  • Bracht in 2019 een actieplan uit over digitale advertenties
  • Diende in 2019 een initiatiefwetsvoorstel in over kwetsbaarheid in geautomatiseerde werken door de overheid (Wet Zerodays Afwegingsproces) (35.257)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Woonde in zijn jeugd in het Zeeuwse Kloetinge

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.