Montesquieu Institute: from science to society

J.M. (Jan) Paternotte

foto J.M. (Jan) Paternotte
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Jan Paternotte (1984) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Hij was gemeenteraadslid en fractievoorzitter van D66 in Amsterdam. Eerder was hij beleidsmedewerker van D66-Europarlementariër Marietje Schaake en voorzitter van de Jonge Democraten (2004-2005). Als Tweede Kamerlid houdt hij zich bezig met luchtvaart, integratie en hoger onderwijs en wetenschapsbeleid. De heer Paternotte is voorzitter van de vaste commissie voor Koninkrijksrelaties.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Jan Maarten (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Hertogenbosch, 26 February 1984

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, from 11 March 2010 until 1 April 2017
  • senior adviseur en dagvoorzitter &Maes Amsterdam, from November 2012 until April 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/3)
  • cursusleider
  • lid bestuur Centraal Nautisch Beheer Noordzeekanaalgebied te Amsterdam, from 31 May 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • lid parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from March 2017 until 25 September 2018
  • voorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 30 October 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over bescherming van Nederlanders tegen een ongewenste tweede nationaliteit (35.475)

9.

Miscellaneous

algemeen (3/4)
  • Pleitte met succes voor invoering van Engels als tweede taal in het Amsterdamse openbaar vervoer
  • Werd in 2010 op het Festival van de Lokale Democratie uitgeroepen tot beste raadslid van Nederland
  • Leidde D66 in 2014 naar een verkiezingsoverwinning bij de gemeenteraadsverkiezingen in Amsterdam, waarmee voor het eerst sinds 1946 de PvdA werd afgelost als grootste partij.

Private life (3/4)
  • Zijn vader was directeur van AWVN (Algemene Werkgeversvereniging Nederland)
  • Zijn moeder was hoofdredacteur van Balans Magazine (blad van de vereniging van ouders van kinderen met leer- of ontwikkelingsproblemen). Zij schreef een serie boeken voor ouders over leer- en ontwikkelingsstoornissen bij kinderen en nam plaats in verschillende commissies van de gezondheidsraad die de regering adviseerde over beleid voor kinderen met leer- en ontwikkelingsproblemen. Zij was ook woordvoerder van de vereniging Balans.
  • Won in maart 2008 een bedrag van € 64.000 bij het televisieprogramma Lotto Weekend Miljonairs

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March 13, 2020.