Montesquieu Institute: from science to society

Mr.Drs. H.G.J. (Hanke) Bruins Slot

foto Mr.Drs. H.G.J. (Hanke) Bruins Slot
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Hanke Bruins Slot (1977) was van 17 juni 2010 tot 5 juni 2019 Tweede Kamerlid voor het CDA. Eerder was zij senior beleidsmedewerker op het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en stafofficier van de Koninklijke Landmacht. In 2008 was mevrouw Bruins Slot onder meer commandant van een panzerhouwitzerdetachement in Afghanistan. In de Tweede Kamer hield zij zich bezig met defensie, medisch-ethische thema's en sportbeleid. Sinds juni 2019 is zij lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht.

CDA
in de periode 2010-2019: lid Tweede Kamer

1.

First names

Hanke Gerdina Johannette (Hanke)

2.

Personal data

Place and date of birth
Apeldoorn, 20 October 1977

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • stafofficier Planning en Programmering, Staf Commando Landstrijdkrachten, ministerie van Defensie, from February 2010 until June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 5 June 2019
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met natuur, landbouw, bodem en water, sport, recreatie en toerisme en bestuur) van Utrecht, from 5 June 2019

Military rank (officer)
kapitein der artillerie b.d., from 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid algemeen bestuur Atlantische Commissie, from 1 February 2018

Derived functions (2/4)
  • lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 March 2018 until 5 June 2019
  • ondervoorzitter commissie voor de Verzoekschriften en Burgerinitiatieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 3 April 2018 until 5 June 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/6)
  • Bracht in 2015 een initiatiefnota uit over vrijwilligerswerk ('Vrijwilligers zijn kampioenen') (34.369)
  • Diende in 2016 samen met Renske Leijten (SP) en Lea Bouwmeester (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over een verbod op winstuitkering door zorgverzekeraars (34.522)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Werd met "Kampong" in 2005 landskampioen indoorhockey
  • Haar vader was burgemeester van achtereenvolgens Winsum, Zeewolde, Ridderkerk en Apeldoorn en voorts secretaris-generaal van Onderwijs en Wetenschappen en bestuursvoorzitter van de Publieke Omroep
  • Kleindochter van Z. Bruins Slot, burgemeester van Nijkerk en van Alphen aan den Rijn (1957-1968) en nicht (oomzegger) van J.P.H. Bruins Slot, burgemeester van Adorp (1984-1990) en De Marne (1990-1998).

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.