Montesquieu Institute: from science to society

P.A. (Pia) Dijkstra

foto P.A. (Pia) Dijkstra
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Pia Dijkstra (1954) is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Na een afgebroken studie theologie werd zij medewerkster van de IKON, de Wereldomroep en de NCRV. Tussen 1988 en 2000 was zij vaste presentatrice van het acht uur-journaal van de NOS. In 2000 werd zij presentatrice van medische programma's bij de AVRO. In 2008-2010 was mevrouw Dijkstra voorzitter van de Taskforce DeeltijdPlus. In de Tweede Kamer houdt zij zich vooral bezig met volksgezondheid (cure, zorgverzekering), medisch-ethische zaken en geneesmiddelenbeleid. Mevrouw Dijkstra is voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken.

D66
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Pietje Aafke (Pia)

2.

Personal data

Place and date of birth
Franeker, 9 December 1954

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66), from 2008

4.

Main functions and occupations

  • presentatrice televisiejournaal, NOS (Nederlandse Omroep Stichting), from April 1988 until July 2000
  • televisiepresentatrice, AVRO, from 1 September 2000 until June 2010 (onder meer van de medisch programma's "Vinger aan de pols" en "Hoe bevalt Nederland", "De centrale huisartsenpost" en "Het kinderziekenhuis", en tevens van "Eén Vandaag"))
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • voorzitter jury Univé Paludanusprijs

Previous
  • lid bestuur Stichting Omroep voor Radio Freedom (steun aan zender van het Zuid-Afrikaanse ANC tijdens het apartheidsbewind)
  • voorzitter Tasforce DeeltijdPlus, from 8 April 2008 until April 2010

Derived functions
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 November 2015 until 23 November 2017
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 23 November 2017

Honorary positions
ambassadeur Save The Children

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Diende in 2012 een initiatiefwetsvoorstel in over het in de Wet orgaandonatie opnemen van een actief donorrergistratiesysteem. De Tweede Kamer nam dit voorstel in september 2016 met 75 tegen 74 stemmen aan en de Eerste Kamer in februari 2018 met 38 tegen 36 stemmen. (33.506)
  • Diende in 2013 samen met Linda Voortman (GroenLinks) een initiatiefwetsvoorstel in over een verwijsplicht voor een arts die bezwaren heeft tegen euthanasie (33.778)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
  • Was van 1 oktober 1989 tot 1 juli 2000 vaste presentatrice van het 8-uurjournaal
  • Haar echtgenoot, Gerlach Cerfontaine, was onder meer voorzitter van de raad van bestuur van het Academisch Ziekenhuis in Utrecht, van de raad van toezicht van OLVG in Amsterdam en president-directeur van N.V. Luchthaven Schiphol

Campaign trail
  • Werd bij de Tweede Kamerverkiezingen van 2010 met voorkeurstemmen gekozen; kreeg 15.705 stemmen

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.