Montesquieu Institute: from science to society

J.M. (Koos) Schouwenaar

foto J.M. (Koos) Schouwenaar
vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Voormalige marine-officier, die carrière maakte in het lokale bestuur. Was drieëndertig jaar burgemeester, respectievelijk in Venhuizen, Castricum, Maarssen en Middelburg. In laatstgenoemde gemeente was hij dat tien jaar. Kwam in 2011 voor de VVD in de Eerste Kamer en hield zich daar tijdens zijn achtjarige lidmaatschap vooral bezig met volkshuisvesting en justitie en veiligheid. Sportief ingestelde bestuurder, die vooral actief was in de wielersport. Zoon van een liberaal-socialistisch echtpaar. Zijn moeder was VVD-Eerste Kamerlid en minister, zijn vader PvdA-Tweede Kamerlid.

VVD
in de periode 2011-2019: lid Eerste Kamer

1.

First names

Jacobus Marinus (Koos)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 13 May 1947

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1975

4.

Main functions and occupations

  • burgemeester van Maarssen, from 8 April 1998 until 16 January 2002
  • burgemeester van Middelburg, from 16 January 2002 until 1 May 2012
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 June 2011 until 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, from December 2015

Previous (2/9)
  • voorzitter Veiligheidsregio Zeeland, from 1 October 2010 until May 2012
  • voorzitter Stichting Struikelstenen Zeeland, from 2015 until 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.