Montesquieu Institute: from science to society

Dr. G.D. (Geert) Dales

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto Dr. G.D. (Geert) Dales
vergrootglas
bron: 50PLUS
Source: Parlement.com.

Geert Dales (1952) was van juni 2018 tot mei 2020 voorzitter van 50PLUS. In april 2020 maakte hij zijn vertrek bekend, nadat het tot een breuk met de partij was gekomen. Daarvoor was Dales onder meer diplomaat, raadslid en wethouder voor de VVD in Amsterdam, burgemeester van Leeuwarden en bestuursvoorzitter van Hogeschool InHolland. Verder was hij onder meer lid van de Raad voor het Openbaar Bestuur en directeur van het Fonds voor Beeldende Kunsten.

in de periode 2018-heden: partijvoorzitter

1.

First names

Gerrit Derk (Geert)

2.

Personal data

Place and date of birth
Doetinchem, 5 March 1952

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)
  • 50PLUS, from 2018 until 20 June 2020

4.

Main functions and occupations

  • burgemeester van Leeuwarden, from 1 May 2004 until 15 July 2007
  • voorzitter College van Bestuur Hogeschool InHolland, from 15 July 2007 until 1 January 2010
  • lid College van Bestuur Universiteit Nijenrode, from 1 October 2007 until 1 January 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.