Montesquieu Institute: from science to society

Drs. M. (Manja) Smits

foto Drs. M. (Manja) Smits
vergrootglas
bron: Website SP, Bas Stoffelsen, CC BY-NC-ND 3.0 NL
Source: Parlement.com.

Vertegenwoordigster van de SP-jongeren, die in 2008 op haar tweeëntwintigste Tweede Kamerlid werd en zich daar spoedig ontpopte als een geducht woordvoerster onderwijs, met name voor primair en secundair onderwijs. Was in Groningen, waar zij geschiedenis studeerde, voorzitter van ROOD, de jongerenorganisatie van de SP, en later voorzitter van de plaatselijke SP-afdeling. Moest zich vanwege ziekte vanaf mei 2013 laten vervangen en nam een jaar later 'met pijn in het hart' ontslag.

SP
in de periode 2008-2014: lid Tweede Kamer

1.

First name

Manja (Manja)

2.

Personal data

Place and date of birth
De Bilt, 27 May 1985

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 2002

4.

Main functions and occupations

lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 22 April 2008 until 14 May 2013

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 14 mei 2013 tot 15 april 2014 als Tweede Kamerlid vervangen door Eric Smaling

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

algemeen
  • Bezocht in 2005 met een delegatie van de SP-jongerenorganisatie "ROOD" vier weken de Palestijnse Gebieden
  • Werd vanwege gezondheidsredenen vanaf 14 mei 2013 vervangen door Eric Smaling en nam per 15 april 2014 ontslag

Private life
Verbleef na haar eindexamen v.w.o. een half jaar in Bolivia en werkte daar in een weeshuis

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.