Montesquieu Institute: from science to society

Mr. A.C. (Nanneke) Quik-Schuijt

foto Mr. A.C. (Nanneke) Quik-Schuijt
vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Maatschappelijk betrokken rechter, die acht jaar voor de SP in de Eerste Kamer zat. Specialiseerde zich op het gebied van kinderrechten en was bestuurslid van de Nederlandse tak van Defence for Children. In de Eerste Kamer hield zij zich, met veel juridische deskundigheid, bezig met onderwerpen op justitiegebied, jeugdzorg en vreemdelingenbeleid. Opgevoed in een katholiek milieu als dochter van een KVP-Kamerlid. Was lid van de Staatscommissie parlementair stelsel.

SP
in de periode 2007-2015: lid Eerste Kamer

1.

First names

Anna Catharina (Nanneke)

2.

Personal data

Place and date of birth
Wageningen, 2 November 1942

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PvdA (Partij van de Arbeid), from 1972 until 2002
  • SP (Socialistische Partij), from 2002

4.

Main functions and occupations

  • rechter Arrondissementsrechtbank te Utrecht, from 1 February 1990 until October 2007
  • vicepresident Arrondissementsrechtbank (kinderrechter) te Utrecht, from April 1990 until October 2007
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 12 June 2007 until 9 June 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • lid bestuur Defence for Children International, Nederland
  • lid bestuur Stichting Defence for Children International, EPCAT-Nederland

Previous (2/13)
  • panellid radioprogramma 'Schuld en boete', Villa VPRO
  • lid Staatscommissie parlementair stelsel, from 27 January 2017 until 13 December 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

Campaign trail
  • Stond in 2011 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de 9e (onverkiesbare) plaats op de SP-kandidatenlijst, maar bleef lid doordat Arda Gerkens haar benoeming niet aannam

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.