Montesquieu Institute: from science to society

L.Th. (Lea) Bouwmeester

foto L.Th. (Lea) Bouwmeester
vergrootglas
bron: Foto: Lex Draijer
Source: Parlement.com.

Uit Flevoland afkomstig PvdA-politica, die tijdens haar ruim tienjarige Kamerlidmaatschap over uiteenlopende zaken op het gebied van de zorg sprak. Dat betrof zowel het zorgstelsel en de financiering daarvan, als toezicht en kwaliteit en de geestelijke gezondheidszorg. Zette zich in voor het terugdringen van (overmatig) alcoholgebruik door jongeren. Haar lidmaatschap werd twee keer onderbroken vanwege bevalling en zwangerschap. Voor zij Kamerlid werd, was zij sociaal raadsvrouw in Amsterdam en Amersfoort en lid van de gemeenteraad in Almere. Werd na haar Kamerlidmaatschap directeur van de Nederlandse Diabetes Federatie. Tegenwoordig actief als adviseur op het gebied van zorg en innovatie.

PvdA
in de periode 2006-2017: lid Tweede Kamer

1.

First names

Lea Theodora (Lea)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hoogeveen, 3 October 1979

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid), from 1998

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 14 May 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 September 2013 until 1 March 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 10 June 2016 until 23 March 2017
  • senior adviseur ECP Platform voor de InformatieSamenleving, from June 2017
  • directeur NDF (Nederlandse Diabetes Federatie), from 1 July 2017 until 1 October 2018

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 14 mei en 3 september 2013 tijdelijk als Tweede Kamerlid vervangen door Roelof van Laar
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 1 maart en 10 juni 2016 tijdelijk als Tweede Kamerlid vervangen door Harm Brouwer

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/5)
  • voorzitter redactieraad ICT&health, from December 2017
  • lid Strategische Adviesraad TNO, onderdeel Gezond Leven, from October 2018

Previous (2/3)
  • lid Raad van Toezicht Stichting Uitgestelde Kinderfeestjes, from November 2016 until December 2017
  • voorzitter Landelijk Platform KOPP, Trimbos-Instituut, from June 2018 until October 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Bracht in 2015 samen met Astrid Oosenbrug een iniatiefnota uit over lobbyen ('Lobby in daglicht: luisteren en laten zien') (34.376)
  • Diende in 2016 samen met Renske Leijten (SP) en Hanke Bruins Slot (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in over een verbod op winstuitkering door zorgverzekeraars (34.522, 34.522)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Werd op haar 17e lid van de Jonge Socialisten. Richtte met anderen de JS Flevoland op.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.