Montesquieu Institute: from science to society

Drs. J.H. (Han) ten Broeke

foto Drs. J.H. (Han) ten Broeke
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Han ten Broeke (1969) was van 30 november 2006 tot 5 september 2018 Tweede Kamerlid voor de VVD. Hij was daarvoor onder meer politiek assistent van minister Jorritsma en hoofd public affairs van Koninklijke KPN. Als Tweede Kamerlid was hij woordvoerder buitenlandse zaken, inclusief vredesmissies. Verder hield hij zich bezig met Europese aangelegenheden en defensie en was hij sinds 2012 voorzitter van de vaste commissie voor Defensie. Hij zegde zijn Kamerlidmaatschap op vanwege het bekend worden van een "ongelijkwaardige relatie" met een jongere fractiemedewerkster in 2013.

VVD
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Johannes Hermanus (Han)

2.

Personal data

Place and date of birth
Haaksbergen, 2 March 1969

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1981

4.

Main functions and occupations

  • directeur/eigenaar "Quinten Consulting" BVBA, from 2004 until 1 January 2007
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 5 September 2018
  • lid directie Haags Centrum voor Strategische Studies (HCSS), from 1 January 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • lid European Council for Foreign Relations, from 1 January 2014
  • eigenaar Piscean Advice B.V., from 15 August 2017

Previous (2/9)
  • voorzitter Nederlandse delegatie bij de NAVO-Assemblee
  • lid adviescommissie ALICE 2011 (conferentie over Defensie en logistiek), from 1 July 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/5)
  • voorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 21 November 2012 until 5 September 2018
  • voorzitter contactgroep Verenigd Koninkrijk, from December 2017 until 5 September 2018

Honorary positions
lid Comité van Aanbeveling Solarteam Twente, from 1 February 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de periode 2006-2010 ook bezig met het cultuurbeleid en met verkeer, daarna was hij woordvoerder defensie (algemeen, militaire missies, materieel, wapenexport)
  • Diende in 2016 samen met Raymond Knops (CDA) een initiatiefwetsvoorstel in om gewapende particuliere beveiligers toe te staan op de koopvaardij. Het voorstel ligt bij de Eerste Kamer. (34.558)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Initiatiefnemer Stichting PELS (Platform Elektronisch Stemmen)
  • Was in 1992 winnaar van het Leidse Masq-debattournooi

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.