Montesquieu Institute: from science to society

Ch.P. (Tof) Thissen

foto Ch.P. (Tof) Thissen
vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Uit de PSP afkomstige GroenLinks-senator en bestuurder. Had vanaf 2004 ruim tien jaar zitting in de Eerste Kamer, waarin hij acht jaar fractievoorzitter was. Daarvoor was hij wethouder van Roermond en ruim zeven jaar voorzitter van Divosa, de landelijke vereniging van leidinggevenden bij Nederlandse overheidsorganisaties op het terrein van werk, inkomen en zorg. In 2009-2015 was hij directeur van Kwaliteitsinstituut Nederlandse Gemeenten en vanaf 1 juni 2015 is hij directeur divisie werkbedrijf UWV. Spreekvaardig, gedreven, energiek en betrokken senator, die over uiteenlopende onderwerpen sprak.

GroenLinks
in de periode 2004-2015: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First names

Christoffel Paul (Tof)

2.

Personal data

Place and date of birth
Roermond, 19 May 1957

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PvdA (Partij van de Arbeid), from 1976 until 1977
  • PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij), from 1977 until 1991
  • GroenLinks, from 1989

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 12 October 2004 until 9 June 2015
  • fractievoorzitter GroenLinks Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 12 June 2007 until 9 June 2015
  • directeur KING (Kwaliteitsinstituut Nederlandse Gemeenten), from 1 October 2009 until 1 June 2015
  • directeur divisie Werkbedrijf, UWV, from 1 June 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/38)
  • voorzitter Provinciaal Ontregelteam Jeugdzorg Limburg, from May 2010 until 2011
  • voorzitter Raad van Toezicht Envida Zorghuis (Maastricht en Mergelland), from 1 July 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in 2012 een serieuze kandidaat voor het burgemeesterschap van Nijmegen, maar werd niet benoemd

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.