Montesquieu Institute: from science to society

Dr. J.J. (Joyce) Sylvester

foto Dr. J.J. (Joyce) Sylvester
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal.
Source: Parlement.com.

Communicatief sterke PvdA-bestuurder, die twaalf jaar deel uitmaakte van de Eerste Kamer. Was onder meer stafmedewerker en adviseur van de gemeentesecretaris van Amsterdam en eigenaar van een organisatieadvies-praktijk. Later eindverantwoordelijk voor het Centrum Overheid en Markt bij Twynstra Gudde Consultants Management. Vanaf 2008 burgemeester, eerst een jaar waarnemend in Anna Paulowna, en vanaf september 2009 in Naarden. Hield zich als Kamerlid bezig met onder meer economische zaken, cultuur en dierenwelzijn en was voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Energiek, charmant en vasthoudend. Is sinds 1 februari 2016 substituut Nationale ombudsman.

PvdA
in de periode 2003-2015: lid Eerste Kamer

1.

First names

Joyce Juanita (Joyce)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 19 September 1965

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid), from 1985

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 June 2003 until 9 June 2015
  • waarnemend burgemeester van Anna Paulowna, from 1 October 2008 until 1 June 2009
  • waarnemend burgemeester van Naarden, from 14 September 2009 until 1 January 2016 (in afwachting van herindeling per 1 januari 2016)
  • substituut Nationale ombudsman, from 1 February 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/5)
  • voorzitter visitatiecommissie gerechten 2018, from July 2018
  • lid Raad van Toezicht VSBFonds, from 2018

Previous (2/14)
  • voorzitter Raad van Toezicht Oude Muziek, from March 2014
  • lid Raad van Toezicht Stedelijk Museum Amsterdam, from 1 May 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat/Algemene Zaken en Huis der Koningin (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 21 June 2011 until 9 June 2015
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 21 June 2011 until 9 June 2015

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Zij is van Surinaamse afkomst
  • In december 2006 oprichter van "d'ONS" (Duurzame Ontwikkelingsmaatschappij Nederland-Suriname)
  • Overleefde in 1992 een ernstig treinongeval nabij Schiphol waarbij vijf doden en 33 gewonden vielen. Raakte zelf ook zwaar gewond.

Campaign trail
  • Werd in 2007 dankzij voorkeurstemmen herkozen als Eerste Kamerlid. In de Staten van Noord-Holland brachten twee leden hun stem op haar uit en in Flevoland één.
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.