Montesquieu Institute: from science to society

Dr. A.J.W. (Jan) Boelhouwer

foto Dr. A.J.W. (Jan) Boelhouwer
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Uit het provinciebestuur afkomstig PvdA-Tweede Kamerlid, dat zich vooral met de grondpolitiek, het waterbeleid, de luchtvaart en de grote spoorverbindingen bezighield. Was daarnaast een actief lid van het Beneluxparlement. Voor hij Kamerlid werd gedeputeerde voor verkeer en vervoer en bestuurlijke vernieuwing in Noord-Brabant en daarvoor docent psychologie aan de Katholieke Universiteit Brabant. Kritisch ingesteld Kamerlid, die mede daardoor waardering verwierf bij zijn collega's. Hij werd 1 oktober 2012 burgemeester van Gilze en Rijen, wat hij bleef tot april 2020. Hij was ook enige tijd waarnemend burgemeester in Bernheze.

PvdA
in de periode 2003-2010: lid Tweede Kamer

1.

First names

Arie Jan-Willem (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Tjimahi (Indonesië), 17 March 1950

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 January 2003 until 30 November 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 15 January 2008 until 17 June 2010
  • waarnemend burgemeester van Bernheze, from 10 October 2011 until 1 October 2012 (vanwege mogelijke herindeling)
  • burgemeester van Gilze en Rijen, from 1 October 2012 until 7 April 2020 (van 1 tot 7 april 2020 waarnemend)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter klankbordgroep Delta Maas, from 2011
  • lid stuurgroep Delta Maas, from 2011

Previous (2/19)
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, from February 2008 until June 2010
  • lid Raad van Commissarissen Gasned, from 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2005 een initiatiefwetsvoorstel in over de door de raad gekozen burgemeester (29.958)

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.