Montesquieu Institute: from science to society

Dr. C.A. (Antoinette) Vietsch

foto Dr. C.A. (Antoinette) Vietsch
vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Gepromoveerde ingenieur die als CDA-Tweede Kamerlid deskundig was op het gebied van volksgezondheid (zorginstellingen), het bouwbeleid, milieu (afvalbeleid) en gelijke behandeling bij arbeid. Hield zich ook bezig met het beleid voor oorlogsgetroffenen en was tevens voorzitter van de parlementaire contactgroep Verenigd Koninkrijk. Voor zij Kamerlid werd senior adviseur gezondheidszorg bij Twynstra Gudde. Als Kamerlid opvallender door kennis en betrokkenheid dan door spectaculaire optredens.

CDA
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

1.

First names

Catharina Antoinette (Antoinette)

2.

Personal data

Place and date of birth
Vlaardingen, 30 November 1957

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • senior adviseur gezondheidszorg adviesbureau "Twynstra Gudde", from 1991 until 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 30 November 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 1 March 2007 until 17 June 2010
  • partner AVI, research en consultancy, from January 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • lid ledenraad en dagelijks bestuur ledenraad KIVI, from June 2017
  • penningmeester Orde van den Prince, afdeling Utrecht, from 1 January 2019

Previous (2/12)
  • penningemeester Vietsch Foundation, from September 2016
  • plaatsvervangend lid commissie Hoogheemraadschap Delfland, from September 2017 until March 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
lid Tijdelijke Commissie Onderzoek Zorguitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 26 June 2003 until 30 November 2006

Honorary positions
ambassadeur Patiënten Weten Beter, from 2012 until February 2014

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.