Montesquieu Institute: from science to society

R.R.Ph. (Philomena) Bijlhout

foto R.R.Ph. (Philomena) Bijlhout
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Philomena Bijlhout was op 22 en 23 juli 2002 staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (belast met familie- en emancipatiezaken). Al enkele uren na haar beëdiging trad zij af vanwege de onjuiste informatie over haar deelname in de Surinaamse militie ten tijde van en na de decembermoorden in 1982. Zij was in Suriname en Nederland werkzaam bij de omroep, laatstelijk als eindredacteur en presentatrice bij TV Rijnmond. In mei 2002 was zij voor de LPF gekozen tot Tweede Kamerlid.

LPF
in de periode 2002: lid Tweede Kamer, staatssecretaris

1.

First names

Rudolphina Rebecca Philomena (Philomena)

2.

Personal data

Place and date of birth
Paramaribo (Suriname), 13 November 1957

3.

Party/Movement

Party/Parties
LPF (Lijst Pim Fortuyn)

4.

Main functions and occupations

  • eindredacteur/presentatrice TV Rijnmond (presenteerde onder andere het nieuws en het programma 'politie'), until March 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 22 July 2002
  • staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (belast met gezins- en emancipatiezaken), from 22 July 2002 until 23 July 2002
  • begeleidster meditatiesessies bij cultureel-meditatieve-spirituele reizen naar Suriname, Philomena Travel, from September 2004

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • columnist bij De Ware Tijd Online, from 2017

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in Suriname begin jaren tachtig actief bij de Surinaamse burgermilities (een soort burgerwacht). Keerde in 1990 terug naar Nederland.
  • Trad op de dag van haar beëdiging als staatssecretaris af, nadat RTL Nieuws foto's had getoond waaruit bleek dat zij nog in 1983 (na de Decembermoorden van 1982) actief was in de burgermilities van het regime-Bouterse. Eerder had zij verklaard dat zij de milities al in 1981 had verlaten en dat er geen foto's van haar in uniform waren.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.