Montesquieu Institute: from science to society

W.E. (Winny) de Jong

foto W.E. (Winny) de Jong
vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

In Duitsland opgegroeide politica, die zichzelf aanmerkte als de door Pim Fortuyn aangewezen leidster van de LPF. Was onder meer actrice en fotomodel en werkte later bij het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel. Stond in mei 2002 derde op de kandidatenlijst van de LPF. Stortte echter op de verkiezingsdag geestelijk in, waarna niet zij maar Herben leider van de fractie werd. Haar emotionele en onconventionele optreden in de fractie leidde uiteindelijk tot een breuk, waarna zij leidster werd van Conservatieven.nl. Haalde bij de verkiezingen van januari 2003 echter geen zetel. Verzamelde dure sportauto's. Sprak met een Duits accent en was een geliefd onderwerp van satirische programma's.

LPF, groep-De Jong (ex-LPF)
in de periode 2002-2003: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

First names

Winifred Eleonora (Winny)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hazerswoude-Rijndijk (gem. Hazerswoude), 9 October 1958

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn), until 1 October 2002
  • De conservatieven.nl, from November 2002

National political party
groep-De Jong, from 3 October 2002 until 30 January 2003

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 28 May 2002 until 30 January 2003
  • fractievoorzitter groep-De Jong, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 October 2002 until 30 January 2003
  • eigenares vertaalbureau (Duits/Nederlands)
  • adviseur voor Nederlandse bedrijven op de Duitse markt

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Kamer onder meer bezig met landbouw, voedselkwaliteit en Europese zaken

8.

Miscellaneous

algemeen (3/5)
  • Was na het vertrek van Mat Herben als fractievoorzitter kandidaat voor zijn opvolging, maar kreeg alleen steun van Cor Eberhard
  • Verliet samen met Cor Eberhard de LPF-fractie, nadat op 1 oktober 2002 19 fractieleden zich voor haar vertrek hadden uitgesproken. De meerderheid nam dat besluit omdat zij en Eberhard kritiek hadden geleverd op het 'ondemocratische bestuur van de fractie' en de 'onaantastbare positie' van Ferry Hoogendijk.
  • Poseerde in januari 2003 tijdens de verkiezingscampagne, als verkiezingsstunt, voor het mannenblad 'Panorama'

Private life (3/6)
  • Werkte als fotomodel en filmactrice, en als assistent van een hoogleraar
  • Was volgens fractiegenoten manisch-depressief. Sloot zichzelf soms lange tijd op in het toilet.
  • Haar vader werkte bij een Duits filiaal van een fabrikant van betonmixers

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.