Montesquieu Institute: from science to society

A. (Ali) Doelman-Pel

foto A. (Ali) Doelman-Pel
vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Groningse die na maatschappelijk werkster en wethouder te zijn geweest in de Tweede Kamer kwam. Bescheiden en rustig Kamerlid, dat op de achtergrond opereerde. Als presidiumlid zette zij zich in voor betere ondersteuning van fracties. Woordvoerder bijstandszaken, jeugdhulpverlening en emancipatie van het CDA. Was fractiesecretaris en ten slotte vicefractievoorzitter. Was tevens voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid. In 1996 wenste een deel van de Kamer haar als Voorzitter, maar het CDA gaf de voorkeur aan zijn eigen oud-voorzitter, oud-minister Bukman.

CDA
in de periode 1986-1998: lid Tweede Kamer

1.

First name

Alida (Ali)

2.

Personal data

Place and date of birth
Dordrecht, 9 September 1932

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), from 1969 until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • lid Provinciale Staten van Groningen, from 7 June 1978 until December 1982
  • wethouder (van sociale zaken, minderheden, ouderenbeleid) van Hoogezand-Sappemeer, from 7 September 1982 until 3 June 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 June 1986 until 19 May 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/10)
  • voorzitter jury Scholtenprijs
  • actief bij Stichting Leergeld

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/7)
  • voorzitter subcommissie Algemene bijstandswet uit de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 28 April 1993 until June 1994
  • vijfde ondervoorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 1994 until 27 May 1997

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerster sociale zekerheid, armoedebestrijding, kinderopvang, adoptie en jeugdhulpverlening van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met minderhedenbeleid (arbeidsdeelname), luchtvaart en emancipatie.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Kreeg op 3 december 1996 bij de verkiezingen van een nieuwe Tweede Kamervoorzitter 45 stemmen; haar fractiegenoot Bukman behaalde met 85 stemmen echter de meerderheid.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.