Montesquieu Institute: from science to society

Mr. C. (Coskun) Çörüz

foto Mr. C. (Coskun) Çörüz
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Spreekvaardig CDA-Tweede Kamerlid met een Turkse achtergrond. Was voor hij in 2001 in de Kamer kwam lid van de Commissie Gelijke Behandeling, juridisch medewerker op een advocatenkantoor en afdelingscoördinator onderwijszaken, juridische zaken en voorlichting van het Amsterdams Centrum voor Buitenlanders. Had al enige bekendheid gekregen als deelnemer aan het discussieprogramma Het Lagerhuis. In de Kamer fractiewoordvoerder integraal veiligheidsbeleid, justitie en politie. Verder hield hij zich bezig met internationaal recht en mensenrechten. Nadien directeur van een centrum dat zich bezighoudt met internationale kindontvoeringen.

CDA
in de periode 2001-2012: lid Tweede Kamer

1.

First name

Coşkun (Coşkun)

2.

Personal data

Place and date of birth
Konakören (Turkije), 15 August 1963

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • lid Commissie Gelijke Behandeling, from 1 March 2001
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 29 May 2001 until 20 September 2012
  • directeur Centrum IKO (Internationale Kinderontvoering), from 1 July 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • lid bestuur Missing Children Europe, from May 2015
  • voorzitter MfN (Mediatorsfederatie Nederland), from January 2019

Previous (2/21)
  • lid bestuur Parliamentarians for Global Action, from November 2010 until 2012
  • lid TAJ (Transitie Autoriteit Jeugd), ministeries van VWS en Veiligheid en Justitie, from 1 April 2014 until December 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter algemene commissie voor het Integratiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 6 December 2005 until March 2007
  • ondervoorzitter commissie voor de Verzoekschriften en Burgerinitiatieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 November 2010 until 20 September 2012

Honorary positions (2/3)
  • lid Comité van Aanbeveling Muziekcentrum Haarlem, around April 2006
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Keesings Historisch Archief, around March 2007

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Diende in 2007 samen met zijn fractiegenote Mirjam Sterk een initiatiefnota in over pleegzorg ('Gezin boven tehuis') (31.279)
  • Bracht in 2012 samen met Richard de Mos (PVV) en Tjeerd van Dekken (PvdA) een initiatiefnota uit over maatregelen ter bestrijding van voetbalvandalisme en ernstige overlast. Gepleit wordt onder meer voor aanscherping van de 'Voetbalwet' en afschaffing van de combicard. (33.281)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.