Montesquieu Institute: from science to society

J.F. (Janneke) Snijder-Hazelhoff

foto J.F. (Janneke) Snijder-Hazelhoff
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Groningse met een agrarische achtergrond, die VVD-Tweede Kamerlid en later burgemeester was. Was mede-eigenaar en boerin op een melkveehouderij en werd actief in de lokale politiek. Zat voor een lokale partij in de gemeenteraad van Termunten en was later VVD-raadlid en wethouder van economische en sociale zaken in Delfzijl. In de Kamer woordvoerster landbouw, voedselveiligheid en biotechnologie en voorzitter van de vaste commissie voor Infrastructuur en Milieu. Verdediger van de belangen van de agrarische sector, met oog voor natuur en milieu. Na haar Kamerlidmaatschap waarnemend burgemeester van Bellingwedde en in het Gelderse Oldebroek.

VVD
in de periode 1999-2012: lid Tweede Kamer

1.

First names

Janna Fennechien (Janneke)

2.

Personal data

Place and date of birth
Nieuwe Pekela, 26 December 1952

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1974

4.

Main functions and occupations

  • lid Provinciale Staten van Groningen, from March 1993 until 13 April 1999
  • wethouder (van economische en sociale zaken) van Delfzijl, from 14 April 1998 until 1 January 2000
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 7 December 1999 until 23 May 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 June 2003 until 20 September 2012
  • waarnemend burgemeester van Bellingwedde, from 14 November 2013 until 1 January 2018 (vanwege geplande herindeling)
  • waarnemend burgemeester van Oldebroek, from 9 July 2018 until 3 October 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/6)
  • voorzitter Raad van Toezicht KNJV (Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging)
  • lid bestuur Musea Aquarium Delfzijl

Previous (2/11)
  • voorzitter Commissie Regionaal Overleg vliegveld Oostwold
  • lid bestuur "Vrouwen van Nu"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 10 April 2007 until 11 November 2010
  • voorzitter vaste commissie voor Infrastructuur en Milieu (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 November 2010 until 20 September 2012

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich tot 2010 ook bezig met het natuurbeleid en met visserij
  • Diende in 2005 samen met Johanneke Kruijsen (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over een verbod op de handel in producten van zadelrobben en klapmutsen. Het wetsvoorstel werd in 2007 ingetrokken, omdat het verbod inmiddels via een regeringsvoorstel was geregeld. (30.409)

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.