Montesquieu Institute: from science to society

A.A.M. (Annie) Kessel

foto A.A.M. (Annie) Kessel
vergrootglas
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen
Source: Parlement.com.

Progressief katholiek Tweede Kamerlid. Door haar talrijke nevenfuncties sterk verbonden met het katholieke leven in Noord-Brabant. Vooral actief in de katholieke arbeidersbeweging en in vrouwenorganisaties. Behoorde tot de vier KVP'ers die in de Nacht van Schmelzer tegen de motie-Schmelzer stemden. Stapte in 1968 uit de KVP en werd lid van de PPR.

KVP, groep-Aarden (ex-KVP)
in de periode 1963-1971: lid Tweede Kamer

1.

First names

Adriana Anna Maria (Annie)

2.

Personal data

Place and date of birth
Ginneken (gem. Ginneken en Bavel, N.Br.), 6 August 1918

Place and date of death
Breda, 25 March 2000

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • KVP (Katholieke Volkspartij), until 19 March 1967
  • PPR (Politieke Partij Radikalen), from 1968 until November 1971

National political party
groep-Aarden, from 26 March 1968 until 10 May 1971 (zie Handelingen TK 26 maart 1968)

4.

Main functions and occupations

  • leidster KAV (Katholieke Arbeiders-Vrouwenbeweging), bisdom Breda, from 1946 (nog in 1963)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 June 1963 until 10 May 1971

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid Diocesaan LourdescomitĂ©
  • voorzitter landelijk overlegorgaan, Diocesane KAV (Katholieke Arbeiders-Vrouwenorganisatie)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met volkshuisvesting en economische zaken (consumentenbeleid), en als lid van de Groep-Aarden ook met onderwijs en sociale zaken

Dissenting voting behaviour (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Maakte in 1967 met onder meer Westerterp en Verdijk deel uit van de zgn. 'Brabantse Verontrusten' in de KVP die aanstuurden op een vooruitstrevende koers
  • Legde op 21 mei 1968 een verklaring af over haar vertrek uit de KVP-fractie. Die stap had zij op 26 maart 1968 al schriftelijk bekendgemaakt, tijdens een periode van afwezigheid vanwege ziekte.

Private life
  • Was in 1962 actief in een comitĂ© ter ondersteuning van slachtoffers van het geneesmiddel Softenon
  • Haar vader was lid van de gemeenteraad van Ginneken en Bavel

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.