Montesquieu Institute: from science to society

G. (Germ) Gerbrandy

foto G. (Germ) Gerbrandy
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Germ Gerbrandy (1952) is sinds 11 juni 2019 het enige lid van de Eerste Kamerfractie van de OSF. Hij was vanaf januari 2013 tot dit voorjaar burgemeester van Achtkarspelen. Daarvoor was hij leraar en wethouder in de gemeente Wymbritseradiel. Gerbrandy is lid van de Fryske Nasjonale Partij (FNP).

OSF
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First name

Gerben (Germ)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hommerts (gem. Wymbritseradeel), 27 July 1952

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • FNP (Fryske Nasjonale Partij)
  • OSF (Onafhankelijke Senaatsfractie)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Súdwest-Fryslân, from 1 January 2011 until 14 January 2013
  • burgemeester van Achtkarspelen, from 14 January 2013 until 7 February 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019
  • fractievoorzitter OSF (eenmansfractie), Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

Private life
  • Werkte een jaar op een kibboets in Israël
  • Hij was de tweede burgemeester van FNP-huize
 

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.