Montesquieu Institute: from science to society

Drs. D. (Dorien) Rookmaker

foto Drs. D. (Dorien) Rookmaker
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Dorien Rookmaker (1964) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamerfractie. Zij werd gekozen voor FVD en sloot zich in augustus 2019 aan bij de fractie-Otten. Mevrouw Rookmaker was werkzaam in de verzekeringsbranche, laatstelijk als hoofd niet-financieel risicomanagement bij Nationale Nederlanden. Eerder werkte zij als intercedent en in de bancaire sector. Zij was korte tijd raadslid voor D66 in Groningen.

FVD, fractie-Otten (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

First name

Dorien (Dorien)

2.

Personal data

Place and date of birth
Petten (gem. Zijpe), 30 July 1964

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • D66 (Democraten 66), until 2018
  • FVD (Forum voor Democratie), from 2018 until 20 August 2019

National political party
fractie-Otten, from 19 August 2019

4.

Main functions and occupations

  • risicomanager Schade en Inkomen, N.V. Nationale Nederlanden, from March 2017 until 1 January 2018
  • hoofd niet-financieel risicomanagement Schade en Inkomen, N.V. Nationale Nederlanden, from 1 January 2017 until 1 September 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Previous
  • lid Raad van Toezicht Stichting Vondel, from July 2003 until July 2015

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

Campaign trail
  • Was in 1994 bij de Tweede Kamerverkiezingen kandidaat voor D66
  • Stond in 2019 bij de Statenverkiezingen zowel op de lijst in Gelderland als Zuid-Holland

Non-acceptance of political functions
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, March 2019

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.