Montesquieu Institute: from science to society

A. (Annabel) Nanninga

foto A. (Annabel) Nanninga
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Annabel Nanninga (1977) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Sinds 15 februari 2021 is zij voorzitter van de Fractie-Nanninga. Tussen 26 oktober 2020 en 15 februari 2021 werd zij tijdelijk vervangen wegens zwangerschaps- en bevallingsverlof. Mevrouw Nanninga maakte deel uit van de FVD-fractie, maar vertrok in december 2020 bij die partij en was mede-initiatief van JA21. Zij is publiciste bij The PostOnline en verder gemeenteraadslid in Amsterdam en Statenlid in Noord-Holland. Eerder was zij journalist en columnist bij onder meer GeenStijl, PowNed en Veronica Magazine.

FVD, Fractie-Nanninga (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First name

(Annabel)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 6 November 1977

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • FVD (Forum voor Democratie), until 26 November 2020
  • JA21 (Het Juiste Antwoord 21), from 18 December 2020

National political party
Fractie-Nanninga (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 15 February 2021

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, from 29 March 2018
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, from 28 March 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019 until 26 October 2020
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 15 February 2021
  • fractievoorzitter Fractie-Nanninga, Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 15 February 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Derived functions
vicevoorziter vaste commissie voor Immigratie en Asiel/JBZ-Raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 18 June 2019 until 26 October 2020

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Non-acceptance of political functions
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, March 2019

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.