Montesquieu Institute: from science to society

Drs. K.A.E. (Kirsten) van den Hul

foto Drs. K.A.E. (Kirsten) van den Hul
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Source: Parlement.com.

Vier jaar een toegewijd Tweede Kamerlid voor de PvdA, dat betrokken was bij initiatiefwetgeving en een initiatiefnota uitbracht over huiselijk geweld. Woonde enige tijd in Tunesië en was voor haar Kamerlidmaatschap onder meer columniste van het Algemeen Dagblad en Trouw en onafhankelijk verandermanager. Verder werkte zij bij het Europees Cultuurfonds, was zij vrouwen­vertegenwoordiger op de algemene vergadering van de Verenigde Naties en gastdocent en gastspreekster. Woordvoerster onderwijs, wetenschappen, media, emancipatie, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking. Was betrokken bij de voorbereiding van de parlementaire enquête aardgaswinning Groningen.

PvdA
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Kirsten Auke Elisabeth (Kirsten)

2.

Personal data

Place and date of birth
Deventer, 18 August 1976

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • GroenLinks (korte tijd)
  • PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • columniste Algemene Dagblad, from April 2011 until January 2015
  • columniste dagblad "Trouw", from May 2015 until December 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • gastdocent Haagse Hogeschool, from January 2015

Previous (2/6)
  • vicevoorzitter Humanity House, from March 2015 until January 2017
  • gastdocent Universiteit van Amsterdam, from 2015 until 1 June 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • lid tijdelijke commissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 22 September 2020 until February 2021 (voorbereiden parlementaire enquëte)
  • lid parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 February 2021 until 31 March 2021

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/7)
  • Diende in 2021 met Joël Voordewind (CU), Mahir Alkaya (SP) en Tom van den Nieuwenhuijzen (GL) een initiatiefwetsvoorstel in over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)
  • Diende in 2021 met Vera Bergkamp (D66) en Nevin Özütok (GL) als initiatiefwetsvoorstel het tweedelezingsvoorstel in tot toevoeging van handicap en hetero- of homoseksuele gerichtheid als non-discriminatiegrond. De verdediging werd namens haar fractie overgenomen door Habtamu de Hoop. (35.741)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Woonde in 2004 in Tunesië
  • Spreekt Arabisch, Russisch, Frans, Duits en Spaans
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.