Montesquieu Institute: from science to society

Drs. F. (Farid) Azarkan MSc

foto Drs. F. (Farid) Azarkan MSc
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Farid Azarkan (1971) is sinds 21 maart 2020 fractievoorzitter van DENK in de Tweede Kamer. Hij is sinds 23 maart 2017 Tweede Kamerlid. In april-september 2018 was hij waarnemend fractievoorzitter. De heer Azarkan was acht jaar actief voor het Samenwerkingsverband van Marokkanen in Nederland. Verder bekleedde hij managmentsfuncties bij de directie Vastgoed, bij de Rijksgebouwendienst en bij de Rijksdienst Cultureel Erfgoed. Daarvoor werkte hij bij de gemeente Amersfoort en in het bedrijfsleven. De heer Azarkan houdt zich als Kamerlid bezig met wonen en rijksdienst, veiligheid en justitie, infrastructuur en milieu en financiën.

DENK
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

1.

First name

Farid (Farid)

2.

Personal data

Place and date of birth
Ighmiren (Marokko), 16 October 1971

3.

Party/Movement

Party/Parties
DENK, from April 2016 (werd op 6 mei 2020 door het partijbestuur geroyeerd, maar dat werd 14 mei herroepen)

4.

Main functions and occupations

  • plaatsvervangend directeur Transacties en Ontwikkeling, Rijksvastgoedbedrijfjaar, from July 2014 until December 2015
  • eigenaar "Cleverstone" BV (advisering over vastgoedmanagement), from December 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017
  • waarnemend fractievoorzitter DENK Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 April 2018 until 2 September 2018
  • fractievoorzitter DENK Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 21 March 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • eigenaar 3FP International BV, from 2000

Previous (2/10)
  • lid algemeen bestuur Stichting BOOR (openbaar primair en voortgezet onderwijs Rotterdam), from February 2013 until March 2017
  • lid hoofdbestuur Yarden Uitvaartverzorging, from November 2014 until December 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 22 November 2017
  • lid tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 20 February 2020

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2019 samen met Sjoerd Sjoerdsma (D66), Lodewijk Asscher (PvdA), Lammert van Raan (PvdD) en Martin van Rooijen (50PLUS) een initiatiefwetsvoorstel in over de mogelijkheid van meervoudige nationaliteit vanwege de Brexit. Trok zich later terug als medeverdediger. (35.130)
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over een effectievere aanpak van moslimdiscriminatie (35.615)

9.

Miscellaneous

Private life
  • Kwam op zijn achtste naar Nederland
  • Zijn vader werkte bij een zilverfabriek in Schoonhoven

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until February 19, 2020.