Montesquieu Institute: from science to society

M.F. (Matthijs) Sienot MA

foto M.F. (Matthijs) Sienot MA
vergrootglas
bron: D66
Source: Parlement.com.

Matthijs Sienot (1972) is sinds 31 oktober 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Hij was gemeenteraadslid in Utrecht en zelfstandig digitaal publicist over duurzaamheid. Eerder was hij werkzaam op het gebied van de digitale media. In de Tweede Kamer houdt de heer Sienot zich bezig met wegen en mobiliteit, scheepvaart, waterkwaliteit en waterveiligheid.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Matthijs)

2.

Personal data

Place and date of birth
Kampen, 7 March 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • publicist en uitgever website 'hetkanWel' (over duurzaamheid), from December 2009 until October 2017
  • lid gemeenteraad van Utrecht, D66, from 27 March 2014 until 31 October 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 October 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur Stichting Wonder, from 30 May 2019

Derived functions
rapporteur Clean Mobility (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 April 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2020 de initiatiefnota 'De ruggengraat voor goedkope en schone stroom, het elektriciteitsnet van de toekomst' uit (35.563)
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.