Montesquieu Institute: from science to society

Drs. T.M.T. (Tom) van der Lee

foto Drs. T.M.T. (Tom) van der Lee
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Tom van der Lee (1964) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks. Hij was hoofd voorlichting en politiek strateeg van GroenLinks en in die functie adviseur van Paul Rosenmöller en Femke Halsema. Sinds 2009 was hij campagne-directeur bij Oxfam Novib. In de Tweede Kamer houdt hij zich bezig met klimaat, energie, economische zaken en de aardgasproblematiek.

GroenLinks
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Tom)

2.

Personal data

Place and date of birth
Silvolde (gem. Wisch), 9 July 1964

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • politiek coördinator en hoofd voorlichting, GroenLinks-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, from October 1992 until August 2009 (tevens adviseur en woordvoerder van Paul Rosenmöller en Femke Halsema)
  • campagnedirecteur OxfamNovib, from August 2009 until March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur Oxfam Zweden, from May 2017
  • informateur collegevorming gemeente Arnhem, from March 2018

Previous (2/7)
  • informateur collegeonderhandelingen gemeente Amsterdam, 2014
  • voorzitter Board of Oxfam Sweden, from April 2014 until May 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from April 2017 until 25 September 2018
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 June 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Nam in 2018 de verdediging van Liesbeth van Tongeren over van een door Kees Vendrik ingediend initiatiefwetsvoorstel over beperking van emissies van broeikasgassen door kolencentrales (31.362)
  • Nam het initiatief voor het houden van een parlementaire enquête naar de gaswinning in Groningen en diende daarover in januari 2019 met Henk Nijboer (PvdA) een motie in. In maart 2019 werd een door alle fracties ondertekende gewijzigde motie aangenomen.

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Hij is grensrechter bij een voetbalvereniging

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.