Montesquieu Institute: from science to society

Drs. W.L. (Wytske) Postma

foto Drs. W.L. (Wytske) Postma
vergrootglas
bron: tweedekamer.nl
Source: Parlement.com.

Wytske Postma (1977) was van 5 juni 2019 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor het CDA. Zij was daarvoor enkele maanden als zelfstandige aangesloten bij een Public Affairs Bureau. Daarvoor werkte zij tien jaar bij de ANWB als public affairs professional en manager participatie en vrijwilligers. Daarnaast was ze bij het CDA actief als vrijwilliger bij diverse verkiezingscampagnes en besturen. Mevrouw Postma hield zich in de Tweede Kamer bezig met mobiliteit, verkeersveiligheid, wegen, infrastructuur, scheepvaart, CBR, kinderopvang en grotestedenbeleid.

CDA
in de periode 2019-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Wytske Liselotte (Wytske)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hoorn, 16 April 1977

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 2002

4.

Main functions and occupations

  • eigenaar/senior adviseur "De Lobby, training en advies", from June 2018 until 4 June 2019
  • associate partner/senior adviseur Hofstaten Public Affairs, from February 2019 until 3 June 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 June 2019 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over aanpak van hufterig gedrag in het verkeer (35.591)

8.

Miscellaneous

Private life
Woont in Ypenburg, in de wijk De Bras

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March  8, 2021.