Montesquieu Institute: from science to society

F.M. (Femke Merel) van Kooten-Arissen LLB

foto F.M. (Femke Merel) van Kooten-Arissen LLB
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Femke Merel van Kooten-Arissen (1983) is sinds 23 maart 2017 Tweede Kamerlid. Tot 16 juli 2019 maakte zij deel uit van de Tweede Kamerfractie van de PvdD. Sindsdien is zij onafhankelijk lid. Van 15 oktober 2018 tot 4 februari 2019 was zij met zwangerschaps- en bevallingsverlof. Mevrouw Van Kooten was medewerker van de PvdD-raadsfractie in de gemeente Utrecht en fracties van de PvdD in Eerste Kamer en Haagse gemeenteraad. Zij was Statenlid in Utrecht. In de Tweede Kamer hield zij zich als lid van de PvdD-fractie bezig met infrastructuur, milieu, binnenlandse zaken, justitie en veiligheid, en volksgezondheid, welzijn en sport.

PvdD, lid-Van Kooten-Arissen (ex-PvdD)
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

First names

Femke Merel (Femke Merel)

2.

Personal data

Place and date of birth
Huizen (N.H.), 9 November 1983

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • Partij voor de Dieren, from 2003 until 16 July 2019 (geroyeerd)
  • partijloos, from 16 July 2019

National political party
Groep-Lid Van Kooten-Arissen, from 16 July 2019

4.

Main functions and occupations

  • medewerker fractie Partij voor de Dieren, gemeenteraad van 's-Gravenhage, from February 2017 until March 2017
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, from 26 March 2015 until 28 March 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 15 October 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 4 February 2019
  • fractievoorzitter, Groep-lid Van Kooten, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 16 July 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Werd in 2019 medeverdediger van een door Linda Voortman (GL) en Attje Kuiken (PvdA) ingediend initiatiefwetsvoorstel over het in de Vreemdelingenwet verankeren van het belang van het kind (34.541, 34.541)

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Verliet op 16 juli 2019 uit onvrede over de koers van de partij de fractie van de Partij voor de Dieren, om verder te gaan als onafhankelijk Kamerlid. Zij vond dat door de nadruk op dierenwelzijn en milieuvraagstukken andere thema's te zeer onderbelicht bleven. Na haar stap werd zij als partijlid geroyeerd. Later stelde ze dat ook de werkcultuur en -druk binnen de fractie een rol speelde bij haar vertrek.

Private life
Woonde in haar jeugd in de Alblasserwaard

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.