Montesquieu Institute: from science to society

S.J.F. (Stieneke) van der Graaf LL.M

foto S.J.F. (Stieneke) van der Graaf LL.M
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Stieneke van der Graaf (1984) is sinds 31 oktober 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de CU. Zij was Statenlid (fractievoorzitter) in Groningen en juridisch adviseur bij Capital Tool Company, een bedrijf dat zich richt op financiering van kleine en middelgrote bedrijven in o.a. ontwikkelingslanden en opkomende economieën. Eerder liep zij stage bij de Nederlandse vertegenwoordiging bij de mensenrechtenraad van de VN in Genève en deed zij onderzoek bij Kenniscentrum Europa Decentraal. Mevrouw Van der Graaf is in de Kamer woordvoerster regiobeleid, infrastructuur, mediabeleid, binnenlandse zaken, Koninkrijksrelaties, justitie en veiligheid en Europa.

ChristenUnie
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Stieneke Jannieta Femmelien (Stieneke)

2.

Personal data

Place and date of birth
Zwartsluis, 7 October 1984

3.

Party/Movement

Party/Parties
ChristenUnie

4.

Main functions and occupations

  • lid Provinciale Staten van Groningen, from 15 March 2007 until 31 October 2017
  • juridisch adviseur "Capital Tool Company" te Amsterdam, from 2016 until 31 October 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 October 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • lid bestuur Stichting "De Verre Naasten", from 2016
  • lid bestuur ECPM (European Christian Political Movement), from June 2013

Previous
  • lid commissie rechtsbescherming, provincie Groningen, from March 2007 until March 2015
  • lid bestuur SNN (Samenwerkingsverband Noord-Nederland), from March 2007 until April 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
rapporteur "Rule of Law/rechtstatelijke ontwikkelingen in de EU" (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 November 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2018 samen met Attje Kuiken (PvdA), Madeleine van Toorenburg (CDA), Foort van Oosten (VVD) en Kees van der Staaij (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in over een wettelijk bestuurlijk verbod op organisaties die een cultuur van wetteloosheid creëren, bevorderen of in stand houden (35.079)
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.