Montesquieu Institute: from science to society

Ir. M.Ö. (Mahir) Alkaya

foto Ir. M.Ö. (Mahir) Alkaya
vergrootglas
bron: Maurits Gemmink (SP)
Source: Parlement.com.

Mahir Alkaya (1988) is sinds 18 januari 2018 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP. Hij was ambtenaar internationale zaken op het ministerie van Economische Zaken. De heer Alkaya woont in Amsterdam en is in Delft opgeleid als industrieel ontwerper. Hij houdt zich als Kamerlid bezig met financiën, belastingen en verkeer.

SP
in de periode 2018-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Mahir Önder (Mahir)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 6 July 1988

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 2010

4.

Main functions and occupations

  • gedetacheerd beleidsambtenaar internationaal ondernemerschap en economische diplomatie, ministerie van Buitenlandse Zaken, from June 2013 until December 2013
  • buitengewoon lid bestuurscommissie, stadsdeel Amsterdam-Nieuw West, from March 2014 until January 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 18 January 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Previous
  • lid VVE eigen woning, from 1 January 2016

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/7)
  • Diende in 2021 met Joël Voordewind (CU), Kirsten van den Hul (PvdA) en Tom van den Nieuwenhuijzen (GL) een initiatiefwetsvoorstel in over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)
  • Hield zich in de periode 2017-2021 ook bezig met economische zaken, industriepolitiek, banken, innovatie, ICT en handelsverdragen

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Zijn grootvader kwam als gastarbeider naar Nederland en werkte in de scheepsbouw

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until March 10, 2021.