Montesquieu Institute: from science to society

Mr. C.J.L. (Chris) van Dam

foto Mr. C.J.L. (Chris) van Dam
vergrootglas
bron: Website CDA.nl
Source: Parlement.com.

Jurist en voormalige officier van justitie, die vier jaar een gerespecteerd Tweede Kamerlid voor het CDA was. Begon zijn loopbaan als manager bij de politie in de regio Haaglanden en was plaatsvervangend hoofdofficier van justitie in Amsterdam en Den Haag. In de Kamer woordvoerder politie, openbaar ministerie, rechtspraak, grensbewaking, rechtsbijstand, rampenbestrijding en grotestedenbeleid. Verwierf echter vooral prestige door zijn voorzitterschap van de ondervragingscommissie die de kinderopvangtoeslag­affaire onderzocht en daarover een snoeihard rapport uitbracht. Kreeg niettemin geen verkiesbare plek op de kandidatenlijst en zag een poging stranden om via voorkeurstemmen herkozen te worden.

CDA
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Christiaan Jan Lodewijk (Chris)

2.

Personal data

Place and date of birth
Wilp (gem. Voorst, Gld.), 9 July 1963

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • plaatsvervangend hoofdofficier Openbaar Ministerie te Amsterdam, from 1 May 2014 until 1 February 2016
  • plaatsvervangend hoofdofficier Openbaar Ministerie te 's-Gravenhage, from 1 February 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • lid Raad van Advies, BvTF (Bureau voor toegepaste filosofie), from 1 April 2020

Previous (2/3)
  • voorzitter bestuur wijkvereniging Vogelwijk te 's-Gravenhage, from December 2012 until February 2016
  • lid Raad van Toezicht Master Risicomanagement, Universiteit Twente, from 1 May 2015 until 17 March 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • lid parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from April 2017 until 25 September 2018
  • voorzitter parlementaire ondervragingscommissie kinderopvangtoeslag (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2 July 2020 until 31 March 2021

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2018 de initiatiefnota "Ruimte voor > vertrouwen > in blauw op straat" (34.928)

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in 2007 landelijk OM-projectleider Landelijk Beslaghuis

Private life
Zijn echtgenote is leerkracht in het basisonderwijs

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

This biography has been updated until January 20, 2020.