Montesquieu Institute: from science to society

Drs. W.P.H.J. (René) Peters

foto Drs. W.P.H.J. (René) Peters
vergrootglas
bron: Website CDA.nl
Source: Parlement.com.

René Peters (1975) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Hij was wethouder zorg en welzijn van Oss en daarvoor schoolbestuurder. De heer Peters is woordvoerder armoedebeleid, schuldhulpverlening, jeugdzorg, jeugdreclassering en kinderbescherming.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Wilhelmus Petrus Henricus Johannes (René)

2.

Personal data

Place and date of birth
Oss, 28 July 1975

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appel)

4.

Main functions and occupations

  • eigenaar Peters Onderwijs Advies, from July 2010 until April 2011
  • wethouder (van sociale zaken, jeugd en onderwijs, vanaf 2015: zorg, participatie en welzijn) van Oss, from 20 January 2011 until 1 January 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur Stichting Rudi Lubbers Aftrer Sport, from 2019 (steun aan oud-bokser Lubbers)
  • voorzitter Stichting Vrienden Ouderenzorg Oss, from 2019 (kleine projecten voor ouderen)

Previous (2/16)
  • columnist "De Regio Sport Courant", from January 2013 until October 2013
  • lid bestuur Techniek=Troef, from February 2013 until 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • fungerend voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 April 2021
  • lid tijdelijke commissie Fraudebeleid en Dienstverlening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 7 July 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2020 samen met Jasper van Dijk (CDA) een initiatiefnota uit over het sociaal ontwikkelbedrijf, als gerevitaliseerde sociale werkvoorziening (35.644)
  • Bracht in 2021 een initiatiefnota uit over de formele steunpersoon in de Jeugdwet (35.721)

9.

Miscellaneous

Private life
Was in 2007-2009 medeoprichter "Young Executive Netwerk"

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.