Montesquieu Institute: from science to society

Mr. A. (Anne) Kuik

foto Mr. A. (Anne) Kuik
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Anne Kuik (1987) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Zij was lid en fractievoorzitter in de gemeenteraad van Groningen. Eerder was zij actief in het CDJA en fractie-assistent en liep zij stage bij een advocaten- en notarissenkantoor. Verder werkte mevrouw Kuik bij een rechtsbureau van de Studentenorganisatie Groningen. Sinds 2016 was zij trainee-redacteur bij de EO-Radio. In de Tweede Kamer houdt zij zich bezig met onderwijs (middelbaar beroepsonderwijs), ontwikkelingssamenwerking, preventiebeleid en beleid prostitutie en mensenhandel.

CDA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer, spreker MI-activiteit

1.

First name

(Anne)

2.

Personal data

Place and date of birth
Emmen, 22 January 1987

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • presentatrice EO (Evangelische Omroep), Radio 1, from January 2015 until October 2016
  • trainee-redacteur EO (Evangelische Omroep), from January 2016 until October 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • voorzitter wijkvereniging Oosterparkwijk te Groningen, from September 2010 until March 2014

Honorary positions
  • ambassadeur internationale strijd tegen tuberculose, from 25 September 2018
  • Lid Comité van Aanbeveling De Opstap, from 1 January 2017

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Presenteerde tussen januari 2015 en september 2016 het EO-radioprogramma 'Dit is de Nacht'

Private life
Legde in mei 2014 het fractievoorzitterschap neer toen haar vriend, Paul de Rook, voor D66 in Groningen wethouder van verkeer en cultuur werd. Ook haar portefeuille als raadslid paste zij aan.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.