Montesquieu Institute: from science to society

Drs. S.Th.M. (Sophie) Hermans

foto Drs. S.Th.M. (Sophie) Hermans
vergrootglas
bron: Sophie Hermans
Source: Parlement.com.

Sophie Hermans (1981) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Zij was politiek assistent van minister-president Mark Rutte en was dat eerder van minister Stef Blok. Daarvoor werkte zij bij 'De Publieke Zaak" en bij Andersson Elfers Felix. Mevrouw Hermans is woordvoerder langdurige zorg, mantelzorg, thuiszorg, persoonsgebonden budget, toezicht zorg en jeugd, en kwaliteitsbeleid (inclusief Nationale zorgautoriteit).

VVD
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Sophia Theodora Marianne (Sophie)

2.

Personal data

Place and date of birth
Nijmegen, 1 May 1981

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2002

4.

Main functions and occupations

  • politiek assistent van S.A. Blok, minister voor Wonen en Rijksdienst, from 5 November 2012 until 14 January 2015
  • politiek assistent van Mark Rutte, minister-president, from 14 January 2014 until 15 March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • voorzitter Stichting Intern Fonds, from 2006 until 1 December 2018

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.