Montesquieu Institute: from science to society

De parlementaire staat van Gerard Schouw

Thursday, May 21 2015, 15:46
Gerard Schouw

DEN HAAG (PDC) - D66-parlementariër Gerard Schouw verlaat deze zomer de Tweede Kamer. Hij wordt directeur van Nefarma, de brancheorganisatie van farmaceutische bedrijven die zich richten op onderzoek en ontwikkeling van nieuwe geneesmiddelen. Een overzicht van zijn parlementaire activiteiten.

Parlementariër Schouw

Schouw was van juni 2003 tot juni 2010 lid van de Eerste Kamer. Hij was tevens fractievoorzitter en voorzitter van de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat.

Sinds 17 juni 2010 is Schouw lid van de Tweede Kamerfractie van D66. Als Tweede Kamerlid houdt hij zich vooral bezig met binnenlandse zaken, justitie (rechterlijke macht en burgerlijk recht), asiel en immigratie, en landbouw.

Contents

1.

Parlementaire activiteiten

Schouw is een actief Kamerlid. Hij stelde ruim 350 Kamervragen en (mede-)ondertekende als Tweede Kamerlid zo'n 480 moties. Hij was bij ongeveer 100 dossiers woordvoerder in de Tweede Kamer.

Schouw diende in 2011 samen met zijn fractiegenoot Boris van der Ham een voorstel in tot wijziging van het reglement van orde over benoeming van de kabinets(in)formateur(s) door de Tweede Kamer. Dit voorstel werd op 27 maart 2012 aangenomen.

Andere initiatiefvoorstellen die hij heeft ingediend:

Daarnaast nam hij de medeverdediging over van verschillende initiatiefvoorstellen:

2.

Cijfers

Activiteit

Kamerlid Schouw (sinds 17 juni 2010)

Dossiers woordvoerder

Ruim 100

Kamervragen

ongeveer 350 (24% D66-Kamervragen)

Amendementen

ongeveer 60 (13% D66-amendementen); 46 als eerste ondertekenaar: 20% aangenomen, 52% verworpen

Moties - eerste indiener

196 (13% D66-moties) (39% aangenomen, 42% verworpen)

Moties - tweede indiener

286

Steun voor moties

Gemiddeld 85 Kamerleden (gemiddelde steun D66-moties is eveneens 85 Kamerleden)

 

Activiteit

Senator Schouw (10 juni 2003 t/m 16 juni 2010)

Dossiers woordvoerder

Ongeveer 75

Kamervragen

1

Moties - eerste indiener

10 (48% D66 moties); 30% aangenomen, 50% verworpen

Moties - tweede indiener

50

De genoemde parlementaire gegevens in dit bericht waren tot 4 juni 2015 in te zien. Daarna zijn deze gegevens alleen via de Parlementaire Monitor te raadplegen.


Bovenstaande gegevens zijn afkomstig van PDC. Deze database is beschikbaar voor wetenschappelijk onderzoek. Interesse? Neem contact op met 170@pdc.nl

De dossiers, moties en Kamervragen staan in de Parlementaire Monitor van ANP/PDC. De Parlementaire Monitor stelt u in staat op eenvoudige wijze de parlementaire besluitvorming op de voet te volgen: van de indiening van het wetsvoorstel tot en met de uiteindelijke stemming in de Eerste Kamer. Wilt u meer weten over de Parlementaire Monitor? Neem dan contact met op met PDC via 224@pdc.nl of 070 3560238.