Montesquieu Institute: from science to society

M. (Mohamed) Sini MA

foto M. (Mohamed) Sini MA
vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Source: Parlement.com.

Bedachtzaam Eerste Kamerlid voor de PvdA in de periode december 2016-juni 2019. Was, als geboren Marokkaan en zoon van een gastarbeider, aanvankelijk werkzaam op het gebied van culturele minderheden. Werd in 1998 in Utrecht gemeenteraadslid en bleef dat acht jaar. Was daarna bestuurder in het beroepsonderwijs en strategisch adviseur van de Korpsleiding van de Nationale Politie, een functie die hij onderbrak tijdens zijn Eerste Kamerlidmaatschap. Sprak in de Eerste Kamer hoofdzakelijk over constitutionele zaken, zoals over de intrekking van de Wet raadgevend referendum.

PvdA
in de periode 2016-2019: lid Eerste Kamer

1.

First name

Mohamed (Mohamed)

2.

Personal data

Place and date of birth
Marrakech (Marokko), 27 July 1957

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • strategisch adviseur korpsleiding Nationale Politie, from December 2014 until July 2015
  • senior strategisch adviseur korpsleiding Nationale Politie, from July 2015 (tijdens Kamerlidmaatschap op non-actief)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 6 December 2016 until 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • lid Raad van Advies NTR (NPS, Teleac en RVU), from January 2014 (Kamer Educatie/Wetenschap/Geschiedenis)
  • lid Raad van Toezicht Samen Veilig Midden-Nederland, from July 2019

Previous (2/31)
  • lid Raad van Toezicht Youk√©, from January 2013 until April 2018
  • voorzitter Netwerk/Kenniskring Algebra (Marokkaans-Nederlandse hoogopgeleiden), from 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
  • Hij woont sinds 1972 in Nederland
  • Zijn vader was eigenaar van een levensmiddelenwinkel in Marokko en daarna arbeider in Nederland
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.