Montesquieu Institute: from science to society

Drs. C.P.W.J. (Petra) Stienen M.A

foto Drs. C.P.W.J. (Petra) Stienen M.A
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Petra Stienen (1965) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor D66. Zij is publiciste en commentator, alsmede zelfstandig adviseur op onder meer het gebied van mensenrechten en leiderschap. Mevrouw Stienen is arabiste en Midden-Oostenspecialist. Eerder was zij diplomate in Egypte en Syrië en daarna ambtenaar op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Mevrouw Stienen houdt zich als Eerste Kamerlid onder meer bezig met immigratie en asiel, ontwikkelingssamenwerking, defensie en ruimtelijke ordening.

D66
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer

1.

First names

Catharina Petra Wilhelmina Johanna (Petra)

2.

Personal data

Place and date of birth
Roermond, 8 May 1965

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 1966)

4.

Main functions and occupations

  • plaatsvervangend hoofd afdeling Noord-Amerika, ministerie van Buitenlandse Zaken, from August 2005 until August 2009
  • commentator, publiciste, spreker en zelfstandig adviseur op het gebied van media, mensenrechten, leiderschap en diplomatie
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 June 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current (2/10)
  • voorzitter bestuur What Design Can Do, from January 2017
  • voorzitter Raad van Toezicht van Atria te Amsterdam, from 1 January 2019 (het kennisinstituut voor emancipatie en vrouwengeschiedenis)

Previous (2/8)
  • lid Bestuur Masterpeace, internationale vredesbeweging, from May 2011 until 1 January 2017
  • lid Adviescommissie voor Vreemdelingenzaken, from May 2013 until June 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Voerde in 2016 het woord bij de behandeling van het wetsvoorstel Omgevingswet

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Publiceerde onder meer in NRC Handelsblad en De Volkskrant, alsmede in weekblad Tone
  • In 2013 begeleidde zij een bezoek van Tweede Kamerlid Sjoerdsma en europarlementariër Marietje Schaake naar Syrische vluchtelingenkampen in Libanon

Private life
  • In januari 2012 gast in het TROS-televisieprogramma 'Het mooiste meisje van de klas'
  • Haar vader was huisschilder

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.